Net Profil logó NetProfil.hu

array(0) { }

DIMOP Plusz 1.2.3/A-24

A NetProfil Kft. pályázható webáruházcsomagjai.

Webáruház pályázati támogatással!

Mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizációjának támogatása egyműveletes kombinált hiteltermék keretében

Azonosító jel: DIMOP PLUSZ 1.2.3/A-24

Hatályos: 2024. november 05-től

1. A Hitelprogram keretösszege

27,8 milliárd Forint

a) Budapest területén megvalósuló projektekre: 4.103.181.588 Ft

b) Budapest kivételével Magyarország egész területén megvalósuló projektekre 23.696.818.412 Ft

A Konstrukció célja a nagyon alacsony és alacsony digitális intenzitással rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének javítása a digitális transzformáció, azon belül a piacon elérhető alap- és emelt szintű digitális megoldások bevezetésének és működtetésének támogatásával. A konstrukció a kkv-k hatékonyságát és jövedelemtermelő képességét kívánja erősíteni a Támogatható tevékenységek bemutatása fejezetben ismertetett célterületekkel kapcsolatos digitalizációs beruházások támogatásával.

A támogatott beruházásnak olyan fejlesztéseket kell eredményeznie, ami javítja a vállalkozás digitális intenzitását. A nagyon alacsony bemeneti digitális intenzitással rendelkező vállalkozással szemben elvárás, hogy a projekt végére a felhívásban rögzített feltételek szerint legalább alacsony szintet érjen el (legalább 1 szintugrás), az alacsony bemeneti szinttel rendelkező vállalkozással szemben elvárás, hogy a projekt végére a felhívásban rögzített feltételek szerint legalább 1 ponttal növelje a digitális intenzitási pontszámát.

A hitelprogram alapján biztosított finanszírozás csekély összegű támogatásnak minősül, amelyet kizárólag az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. és 108. cikkének a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló 2023. december 13-i (EU) 2023/2831 bizottsági rendelet (a továbbiakban: általános de minimis rendelet) szabályai alapján lehet nyújtani.

3. Kölcsön típusa

Éven túli lejáratú beruházási típusú hitel vissza nem térítendő támogatással egyműveletben kombinálva.

4. Finanszírozási1 összeg

minimum 3 millió Forint – maximum 20 millió Forint

melynek maximum 50%-a igényelhető vissza nem térítendő támogatásként.

Az igényelhető finanszírozási összeg nem haladhatja meg a kérelem bírálatának időpontját megelőző teljes lezárt üzleti év üzemi eredményének tízszeresét, valamint a finanszírozási összeg nem haladhatja meg az igénylő cég kérelem bírálatának időpontját megelőző teljes lezárt üzleti év árbevételét.

5. Kölcsön devizaneme

HUF

6. Kölcsönkérelmek benyújtása

A Finanszírozási összeg kizárólag a Kölcsönkérelmi nyomtatvány kitöltésével és a kötelezően előírt mellékletek csatolásával igényelhető. Amennyiben bármelyik kötelezően előírt melléklet hiányzik, a kölcsönkérelem nem fogadható be.

A kölcsönkérelem csak az MFB Zrt.-vel szerződéses kapcsolatban álló, megfelelő jogosítvánnyal rendelkező Közvetítőhöz (MFB Pont Plusz) nyújtható be. A Közvetítők listáját az MFB Zrt. a honlapján (www.mfb.hu) teszi közzé.

A Hitelprogram keretében 2024. december 05-től 2027. június 30-ig lehet kölcsönkérelmet benyújtani.

Kölcsönkérelmet az adott MFB Pont Plusz nyitva tartási ideje alatt lehet beadni.

A DIMOP Plusz 1.2.3/A-24 vagy DIMOP Plusz 1.2.3/B-24 program keretében már támogatásban részesült vállalkozás jelen Hitelprogram keretében nem részesülhet támogatásban kivéve, ha elutasító döntéssel rendelkezik vagy a támogatói döntés előtt visszalépett, melyet a Kölcsönkérelem benyújtásakor hitelt érdemlően igazolt.

Jelen Hitelprogram keretében nem nyújtható be kölcsönigénylés azon Kölcsönigénylő részéről amelynek jelen hitelprogramban vagy DIMOP Plusz 1.2.3/B-24 programban már benyújtott, folyamatban lévő kölcsönigénylése van. Újabb kölcsönigénylés akkor nyújtható be, amennyiben a korábbi kölcsönigénylés elutasító döntéssel rendelkezik vagy a hiteldöntést megelőzően a Kölcsönigénylő a kérelmét visszavonta. Egy vállalkozásnak legfeljebb egy kérelme részesülhet támogatásban, amelyben kizárólag egyetlen megvalósítási helyszín adható meg, ahol a projekt megvalósul.

7. Igénybevételi lehetőség

A Hitelprogram keretében utoljára 2029. szeptember 30-án lehet a Kölcsönszerződés alapján a Végső Kedvezményezetteknek kifizetést teljesíteni.

8. Saját forrás2

A minden állami forrástól mentes Saját Forrás minimálisan elvárt mértéke a Projekt elszámolható költségének legalább 10%-a, amelynek felhasználását a Végső Kedvezményezettnek legkésőbb az első folyósítás előtt igazolnia szükséges.

9. A kölcsön kamata, díjak, jutalékok

Kamat 0% / év
Kezelési költség Nem kerül felszámításra.
Rendelkezésre tartási jutalék
Előtörlesztési díj
Szerződésmódosítási díj
Késedelmi kamat A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:48 §-ában meghatározott mértékű késedelmi kamat.
Egyéb költségek A kölcsönkérelem bírálatával, a kölcsönszerződés megkötésével és módosításával, valamint a kölcsön folyósításával összefüggésben nem számítható fel díj, kivéve az, amely harmadik felet illet (pl. értékbecslői, közjegyzői díj). A követelésbehajtás költségei felszámíthatók. A Finanszírozási Összeg a Végső kedvezményezett által bármikor előtörleszthető vagy végtörleszthető anélkül, hogy az a kölcsön kondícióinak romlását, vagy terheinek, költségeinek növekedését eredményezné.

10. Futamidők

Futamidő A kölcsönszerződés megkötésétől számított maximum 8 év, mely a lehetséges Türelmi és Rendelkezésre Tartási Időt is tartalmazza.
Rendelkezésre tartási idő A kölcsönszerződés megkötésétől számított minimum 3 hónap, legfeljebb 18 hónap, mely indokolt esetben további 6 hónappal meghosszabbítható.
Türelmi idő A rendelkezésre tartási idő végétől számított minimum 1 hónap, maximum 6 hónap, a kölcsönszerződés megkötésétől számított maximum 18 hónap.
Projekt megvalósítási határideje A Projekt megvalósításának határideje (fizikailag és pénzügyileg befejezett) a szerződéskötést követő 18 hónap, amely határidő indokolt esetben további 6 hónappal meghosszabbítható.

2 Saját forrás: a Végső Kedvezményezett által a projekthez igénybe vett, állami támogatást, valamint az Európai Unió intézményei, ügynökségei, közös vállalkozásai vagy más szervei által központilag kezelt, a tagállam ellenőrzése alá közvetlenül vagy közvetve nem tartozó uniós finanszírozást nem tartalmazó forrás.

11. Kölcsönfelvevők köre

A Hitelprogram keretében Támogatásra jogosultak a devizabelföldinek minősülő, Magyarország területén székhellyel, illetve az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarország területén fiókteleppel és magyar adószámmal rendelkező, gazdaságilag potenciálisan életképes, azonban finanszírozási forrásokhoz nem, vagy nem megfelelő mértékében hozzájutó gazdasági társaságok, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek egyéni cégek és egyéni vállalkozók, amelyek:

  • kis- és középvállalkozásnak minősülnek, majd 2025.02.01-től mikrovállalkozások is,
  • rendelkeznek legalább egy lezárt (beszámolóval alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel, az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele,
  • a megvalósítási helyszín tekintetében legalább egy éve bejegyzett székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkeznek,
  • a DIMOP_PLUSZ-1.2.1-23-2023-00001 projekt keretében a DKF Kft. által biztosított vagy a Támogató által kijelölt egyéb digitális érettségi felmérő rendszer (elérhetősége: https://kkvdigital.dkf.hu/landing) alapján nagyon alacsony vagy alacsony digitális intenzitással rendelkeznek. Ennek alátámasztására a kölcsönkérelemmel együtt a bemeneti felmérés eredményét igazoló dokumentum hitelesített változatát kell benyújtani. A digitális intenzitás fogalmát, elemeit, mérési módszerét a 4. sz. melléklet tartalmazza.
  • DIMOP Plusz 1.2.3/A-24 vagy DIMOP Plusz 1.2.3/B-24 program keretében támogatásban nem részesült.

A Kölcsönt olyan vállalkozások igényelhetik, amelyek – akár külföldön lévő – Kapcsolt- és Partnervállalkozásaival összevont (konszolidált) éves beszámolója, annak hiányában a vállalkozás, valamint Kapcsolt- és Partnervállalkozásai beszámolói és nyilvántartásai alapján mikro-, kis- és középvállalkozásnak minősülnek a Bizottság 651/2014/EU rendelet I. melléklete alapján.

Gazdálkodási formakód szerint:

  • 113 Korlátolt felelősségű társaság
  • 114 Részvénytársaság
  • 116 Közkereseti társaság
  • 117 Betéti társaság
  • 121 Szociális szövetkezet
  • 129 Egyéb szövetkezet
  • 141 Európai részvénytársaság (SE)
  • 142 Európai szövetkezet (SCE)
  • 226 Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe
  • 228 Egyéni cég
  • 231 Egyéni vállalkozó

A Hitelprogramban konzorciumok nem igényelhetnek támogatást.

12. A Finanszírozási összeg felhasználása

Projekt megvalósítási helye

A Végső Kedvezményezett Magyarországon (a keretösszegnél meghatározott forrásmegosztással összhangban) bejegyzett székhelye, telephelye vagy fióktelepe.

  • A megvalósítási helynek a kölcsönkérelem benyújtásakor már legalább egy éve bejegyzettnek kell lennie a cégkivonatban, továbbá alkalmasnak kell lennie a projekt megvalósítására. A megvalósulási helyszín akkor tekinthető alkalmasnak, ha a projekt tárgyát képező tevékenység elvégezhető a helyszínen, a projekt megvalósításhoz biztosított a megfelelő infrastruktúra.
  • Szoftver vagy hardver illetve mobileszközök beszerzése esetén a megvalósítási helyszínnek az a székhely, telephely vagy fióktelep minősül, amelyre a beszerzett eszközök számvitelileg aktiválásra kerülnek, valamint a megvalósítási helyszín alkalmas az eszközök tárolására is.


Támogatható tevékenységek bemutatása

A Hitelprogram keretében az alábbi célterületekre lehet együttesen vagy külön-külön kölcsönkérelmet benyújtani:


Helyben telepített megoldások esetén:

Célterület (CT) Részterület (RT) Minősített Szállítói Lista alkalmazása kötelező3
Táv- és csoportmunka támogatást biztosító szoftverek bevezetése Táv- és csoportmunka támogatást biztosító szoftverek bevezetése igen
IKT biztonsági intézkedések, szoftverek bevezetése IKT biztonsági intézkedések, szoftverek bevezetése igen
Ügyfélkapcsolatkezelési (CRM) szoftveralkalmazások bevezetése Ügyfélkapcsolatkezelési (CRM) szoftveralkalmazások bevezetése igen
Vállalati erőforrástervezési (ERP) szoftveralkalmazások bevezetése Pénzügyi és számviteli folyamatok
Gyártás- és szolgáltatásirányítás
Beszerzés és készletgazdálkodás
Értékesítés és ügyfélkapcsolat
HR menedzsment
Kontrolling és döntéstámogatás
Elektronikus iratkezelés
Munkafolyamat-irányítás
igen
Automatikus feldolgozásra alkalmas e-számlázó szoftverek bevezetése  Automatikus feldolgozásra alkalmas e-számlázó szoftverek bevezetése  igen
E-kereskedelem beindítását vagy továbbfejlesztését szolgáló szoftverek bevezetése Internetes értékesítés (vállalati webáruház)
Online marketinget támogató megoldás
Online (elektronikus) fizetési megoldás
igen
Nagy adathalmazokhoz kapcsolódó és egyéb adatanalitikai technológiák, szolgáltatások bevezetése  Üzleti intelligencia és pénzügyi adatkezelés
Fogyasztói adatok elemzése
Közösségi média és webes adatok felhasználása
Helyalapú szolgáltatások és mobil adatok elemzése
IoT és szenzor adatok elemzése
Kormányzati és nyílt adatok hasznosítása
nem3
Mesterséges intelligencia (MI) technológiák, szolgáltatások bevezetése Szövegbányászat
Beszédfelismerés
Természetes nyelv generálás (NLG)
Képfelismerés, képfeldolgozás
Gépi tanulás
MI alapú folyamat automatizáció
Autonóm eszközök
nem4

3Amennyiben nem kötelező, úgy az Európai Uniós forrású vállalati önálló és egyműveletes kombinált hitelprogramok Eljárási Rendjének „Piaci ár vizsgálata és alátámasztása” pontjában szereplő módon szükséges igazolni a piaci árnak való megfelelést.


4Amennyiben nem kötelező, úgy az Európai Uniós forrású vállalati önálló és egyműveletes kombinált hitelprogramok Eljárási Rendjének „Piaci ár vizsgálata és alátámasztása” pontjában szereplő módon szükséges igazolni a piaci árnak való megfelelést.



Felhő alapú megoldások esetében:

Célterület (CT) Részterület (RT) Minősített Szállítói Lista alkalmazása kötelező
Alapszintű felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások bevezetése Vállalati email szolgáltatások
Produktivitási és irodai alkalmazások
Adattárolási szolgáltatások
Infrastruktúra és kapacitásszolgáltatások
igen
Táv- és csoportmunka támogatást biztosító szoftverek bevezetése Táv- és csoportmunka támogatást biztosító szoftverek bevezetése igen
IKT biztonsági intézkedések, szoftverek bevezetése IKT biztonsági intézkedések, szoftverek bevezetése igen
Internetes megjelenést biztosító honlapok, portálok Internetes megjelenést biztosító honlapok, portálok igen
Ügyfélkapcsolatkezelési (CRM) szoftveralkalmazások bevezetése Ügyfélkapcsolatkezelési (CRM) szoftveralkalmazások bevezetése igen
Vállalati erőforrástervezési (ERP) szoftveralkalmazások bevezetése Pénzügyi és számviteli folyamatok
Gyártás- és szolgáltatásirányítás
Beszerzés és készletgazdálkodás
Értékesítés és ügyfélkapcsolat
HR menedzsment
Kontrolling és döntéstámogatás
Elektronikus iratkezelés
Munkafolyamat-irányítás
igen
Automatikus feldolgozásra alkalmas e-számlázó szoftverek bevezetése  Automatikus feldolgozásra alkalmas e-számlázó szoftverek bevezetése  igen
E-kereskedelem beindítását vagy továbbfejlesztését szolgáló szoftverek bevezetése Internetes értékesítés (vállalati webáruház)
Online marketinget támogató megoldás
Online (elektronikus) fizetési megoldás
igen
Fejlett vagy közepesen fejlett felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások bevezetése Biztonsági felhőszolgáltatások
Tárhelyszolgáltatás a vállalat adatbázisai számára
Fejlesztőkörnyezetet biztosító számítástechnikai platformok
nem5
Nagy adathalmazokhoz kapcsolódó és egyéb adatanalitikai technológiák, szolgáltatások bevezetése  Üzleti intelligencia és pénzügyi adatkezelés
Fogyasztói adatok elemzése
Közösségi média és webes adatok felhasználása
Helyalapú szolgáltatások és mobil adatok elemzése
IoT és szenzor adatok elemzése
Kormányzati és nyílt adatok hasznosítása
Műholdas és térinformatikai adatok elemzése
nem5
Mesterséges intelligencia (MI) technológiák, szolgáltatások bevezetése Szövegbányászat
Beszédfelismerés
Természetes nyelv generálás (NLG)
Képfelismerés, képfeldolgozás
Gépi tanulás
MI alapú folyamat automatizáció
Autonóm eszközök
nem5

A Minősített szállítói listán a szűrési, kategorizálási lehetőségek a részterületeknek, azaz a konkrét szoftverkategóriáknak megfelelően kerültek kialakításra.

A projektek műszaki-szakmai tartalmával és a megvalósítással kapcsolatos részletes elvárásokat a célterületekhez kapcsolódva a 5. sz. mellékletben található követelménylista tartalmazza.

A projektek műszaki-szakmai tartalmával és a megvalósítással kapcsolatos részletes elvárásokat a célterületekhez kapcsolódva a 5. sz. mellékletben található követelménylista tartalmazza.

Meglévő informatikai rendszer esetén a fenti célterületekkel való modulbővítésre, vagy meglévő, de korszerűtlenné vált rendszer teljes cseréjére is van lehetőség támogatási kérelmet benyújtani, az alábbi továbbfejlesztések azonban nem támogathatók:

  1. Meglévő, adott típusú rendszer felhasználószám bővítése
  2. Meglévő webáruház esetén kizárólag tartalomfrissítés, arculat átalakítás
  3. Meglévő rendszer, saját rendszer vagy felhőalapú megoldás által lefedett terület kiegészítése (add-on)
  4. A hibrid projektek, azaz helyben telepített és felhő alapú megoldást is tartalmazó fejlesztések, támogathatók, de ugyanazon funkcionális terület vagy csak helyben telepített, vagy csak felhő alapú rendszerben valósítható meg.
  5. A hibrid projektek, azaz helyben telepített és felhő alapú megoldást is tartalmazó fejlesztések, támogathatók, de ugyanazon funkcionális terület vagy csak helyben telepített, vagy csak felhő alapú rendszerben valósítható meg.

A konstrukció keretében a fentiekben meghatározott célterületeken megvalósuló digitalaizációs beruházások kapcsán az alábbi tevékenységek támogathatóak a releváns elszámolható költségek alkalmazásával a digitális intenzitásban történő fejlődés érdekében:

Alap- és emelt szintű digitális technológiák, szolgáltatások bevezetéséhez és működtetéséhez szükséges immateriális javak és felhőszolgáltatások beszerzése

  1. Alap- és emelt szintű digitális technológiák, szolgáltatások bevezetéséhez és működtetéséhez szükséges immateriális javak és felhőszolgáltatások beszerzése

Önállóan nem támogatható tevékenységek:

  1. Alap- és emelt szintű digitális technológiák, szolgáltatások bevezetéséhez és működtetéséhez szükséges informatikai, telekommunikációs, szenzortechnológiai, automatizációs és robotikai eszközök beszerzése
  2. Bevezetésre kerülő digitális megoldások bevezetéséhez hálózati, kapcsolódó infokommunikációs szolgáltatások (specifikációk elkészítése, tanácsadás, testre szabás, telepítés, konfigurálás, tesztelés, integráció, migráció, szervezet- és folyamatfejlesztés)
  3. Bevezetésre kerülő digitális megoldások implementálásához igénybevett oktatás és betanítás, illetve a kapcsolódó e-learning tananyagok igénybevétele
  4. Könyvvizsgálói jelentés költsége, amely kizárólag a beruházás végén a digitális intenzitás szint meghatározása céljából készül
  5. A tájékoztatáshoz és nyilvánossághoz kapcsolódó tevékenységek

A GINOP 3.2.1. (MVP) vagy amennyiben a DIMOP Plusz-1.2.1 programok keretében a DKF KFt. és az MKIK által biztosított minősített szállítói lista (elérhetősége: https://vallalkozzdigitalisan.mkik.hu/termekek.html) rendelkezésre áll, a szoftver és üzleti felhőszolgáltatás beszerzése kizárólag ezen listáról lehetséges a hitelprogram keretében. Eszközbeszerzés esetén az eszközöket az érintett eszközök kereskedelmi forgalmával üzletszerűen foglalkozó, kereskedőnek, vagy gyártónak minősülő szállítótól kell vásárolni, a piacon szokványos jótállási és szavatossági feltételek biztosítása mellett. Az eszközöket csak megfelelő tárgyi- és humánerőforrásokkal, valamint szervízhálózattal rendelkező gyártótól, vagy hivatalos forgalmazótól lehet beszerezni.

A DIMOP PLUSZ 1.2.3/A-24 felhívás teljes dokumentuma a Pályázati Portálon a következő linken érhető el: https://www.palyazat.gov.hu

Pályázati webáruház csomagajánlatok

Azonosító jel: DIMOP PLUSZ 1.2.3/A-24

A DIMOP PLUSZ programban 4 webáruház csomagjánlat érhető el

A Modern Vállalkozások Programjában résztvevő pályázati webáruház csomagajánlatokról az MVP menüpont alatt tájékoztatunk, mely az alábbi gombra kattintva is elérhető.

Pályázati webáruházak
NetProfil logó

Az oldal használatával elfogadod a cookie-kat és az

Általános Felhasználói Szabályzatot. (ÁFSZ)

Az oldal használatával elfogadod a cookie-kat és az

Általános Felhasználói Szabályzatot. (ÁFSZ)